Život je jako kniha, ale občas je potřeba ji zavřít a začít číst novou.
Na mé stránce najdete mnoho staveb z různých dob. Přeji vám hodně štěstí. Mrkající

Zikkurat Ur

8. ledna 2012 v 15:35 |  Starověký blízký východ
Na ploché, sluncem spálené poušti jižního Iráku, tam, kde kdysi bývala starověká Sumerská říše, leží biblické město Ur, domov Abraháma a místo, kde stojí jeden z nejvýznamějšíh památníků rané architektury-Urnamův zikkurat. tato působivá stavba vládla tomu, co tehdy bývalo velkolepím, zdmi obehnaným městem.
Zikkurat stojí o samotě, stranou rozsáhlých pozůstatků ulic a hrobek města Ur odkrytých při archeologických vykopávkách. Původně byl obehnán zdmi, v srdci náboženského komlexu.


Na vrcholu stával chrám zasvěcený měsíčnímu bohu Nannovi, k němuž vedla vysoká schodiště. Když král Urnammu a jeho nástupci zikkurat přestavovali a rozšiřžovali, byla tato stavba již mimořádně stará. Je zbudována z hliněných cihel. Každá vrstva je spojena živicí, aby se zvýšila stabilita. Vnější vrstva cihel je vypálená kvůli ostrosti profilu a trvanlivosti. Urnammův monument přežil po staletí, v neposlední řadě i díky genialitě své konsrukce- průchody v obrovské mase cihlového zdiva umožňují odpařování vody z hliněného jádra a odvodňovací kanály odvádějí dešťovou vodu.

Říká se mu chrám chrámů.
Sumertové ho postavili cca 2 125 l.př.n.l.
Dnes je v: Tell-al-Mukajjar, Irák
Jeho účel byl: Sekrální stavba, obřadní budova
O roměrech: 64 46 metrů.Snad vám to pomůže. Mějte se hezky Smějící se
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AHauronemPrern AHauronemPrern | E-mail | Web | 29. července 2018 v 20:11 | Reagovat

Poids est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent  perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre coeur  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la  flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-canada/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama